Гейко Анатолій. Історія української археологічної керамології (кінець XVIII століття – 1917): монографія. – Опішне: Українське Народознавство, 2019. – 240 с. – (Українські керамологічні студії, вип. 20)

20/03/2023

Монографію присвячено історії зародження й становлення української археологічної керамології від кінця ХVIII століття до 1917 року. Розкрито процеси формування археологічних і керамологічних джерел та виникнення приватних і державних музейних збірок. З’ясовано закономірності становлення, еволюції наукових поглядів на вивчення стародавніх глиняних виробів. Охарактеризовано діяльність наукових і музейних установ, товариств, окремих дослідників, які заклали основи української керамології як академічної науки.

HEJKOnan3